Prijímačky 2012

Posledná zmena: 25.10.2013 14:37

sledujte fórum na facebooku

Späť na zoznam všetkých tém

Príspevky k téme
Pridať nový príspevok   152
Martina Brijová

Martina Brijová

Ahojte, chystá sa niekto na prijímačky na architektúru do BA? Ako sa pripravujete?...

26.12.2011 12:07

TP

TP

Ahoj, ja sa chystám. Pripravujem sa tak, že obkreslujem predmety, ludí z fotiek a kreslím rôzne budovy. Už mi prišla aj pozvánka. 19.1 som tam:)

27.12.2011 22:09

Miro

Miro

Ahojte, aj ja sa chystam na prijmacky mam ich 12.1.... Maťa ty ich mas asi skor ze? lebo sa mi zda ze idu podla abecedy :) ... no ja som december dost kreslil hlavne zatisia a tak trenoval si perspektivu lebo to tam hlavne beru ... mam prolbemy este s rovnymi ciarami uplne lebo vkuse sa mi trochu strapocu :) mat krasne linky na objektoch a napriklad na draperii je tiez narocne bez tienovania ... boli ste aj an dakych prirpavnych kurzoch ci sa len doma pripravujete?

29.12.2011 15:02

julia

julia

to boli časy =) good luck!

btw. kam sa chystate VŠVU alebo STU?

29.12.2011 17:33

Betty

Betty

tak ja mam skusky 13.1. a nechodim na ziadne pripravne kurzy len doma kreslim ,, len by ma zaujímalo na co nam budu dva trojuholniky- pravitka..... ze ci tam bude aj mongeova projekcia z DEG? :/

29.12.2011 17:54

Miro

Miro

No ja som si dal na STU lebo mi to prisla priechodnejsia volba ako VSVU z mojho pohladu veci a hlavne by som sa chcel viac zameriat na urbanizmus potom :) no inac tie poziadavky na pomocky aj mna prekvapili, ale pochybujem ze by tam mohlo byt daco z DEG.. to by isto spominali pri podmienkach na skusky .. skor tipujem ze to bude mat nejaky suvis s testom kreativity :)

29.12.2011 18:24

Betty

Betty

tiež ma to napadlo s tym testom kreativity lebo ten je pre mna asi najviac zahaleny ruskom tajomstva :D :D :))

29.12.2011 18:36

Miro

Miro

No na to ze ten test kreativity je na tretinu celkovych bodov je to naozaj take tajuplne :D ale vyzera ze tento rok to nebude ako minuly rok daka umelecka uloha ale skor tipujem na daky test celkoveho intelektu a schopnosti priestoroveho myslenia ako je to napisane v podmienkach prijatia. Rozmyslate aj o pozemnych stavbach a architekture na SvF STU ak by nevysla FA? :)

29.12.2011 18:49

Miloš Diežka

Miloš Diežka

Na prijimacky sa chodi podla abecedy ( ak ako okrem ineho nezmenili aj to)
neviem na co su ti ludia z fotiek, kresli hlavne kompozicie z telies - teda nejaku architekturu a zatisia
ta kreativita neviem o com bude tento rok, oproti nam to zmenili asi...
pripravne kurzy mozu pomoct, ale nie spasit - mne pomohli. Bez predosleho treningu to vsak nejde.
rovne ciary ? to som si myslel aj ja, ale kazdy ma svoj rukopis a nemal by ho potlacat, teda ak sa ti trasie ciara to nic, mne sa trasie doteraz a nik s tym nikdy problem nemal... samozrejme podobat na priamku by sa to malo - nemala by to byt krivka.
VSVU a FASTU su dve diametralne odslisne skoly aj ked su o tom istom. Bol som na prijimackach aj tam, prebojoval sa az ku pohovoru, kde som povedal ze ja cchem na FA STU, pretoze pre mna architektura sa rodi z urbanizmu na to aby ho tvorila ! Oni ju chapu troska inak - na architekturu sa da pozerat roznym objektivom
pomocky si zoberte, aj od nas ich chceli a pritom pravitko som ani nevytiahol z tasky. Ale moze to mat suvis s tou novou ulohou, ale nebojte asi ziadna DEG to nebude :D

hlavne nestresujte, budte v pohode, ak ste sa pripravovali, tak sa k nam dostanete. nervy si setrite na 1. semester :) a vlastne aj na tie dalsie ...

30.12.2011 2:02

luk

luk

ludia, ked nemusite radcsej na stu nechodte....som sklamana, nizka uroven skoly, ziaden system, strateny cas....odsedite si zbytocne 4 hodiny na kresleni,onicom....fakt zle....

30.12.2011 11:34

julia

julia

Ja študujem arch. na VSVU a som vážne veľmi spokojná. každý má možnosť vybrať si, v akom ateliéri chce pracovať. Od urbanizmu po LaboratóriumArchitetúry. Tri ateliéry a rôznosť ich vedenia umožňuje každému nájsť si svoje miesto!

30.12.2011 13:40

Martinnnnnnnn

Martinnnnnnnn

Od zajtra, t.j 5.1.2012 sa koná rýchlokurz prípravy na talentové prijímacie pohovory na architektúru pod odborným vedením skončeného architekta. Cena za tento kurz je 25 euro za osobu, termín konania je od 5. do 7.1. od 13 hodiny v Poprade. Prosím, kto , máte záujem prihláste sa na mobilnom tel.čísle: 0905 526 837. Potrebné pomôcky - kresliaca doska formátu A2 prípadne A3, plastická guma, výkresy, pripináčiky resp. lepiaca páska, ceruzky - HB, B1, B2.

4.1.2012 20:14

Matt

Matt

Čaute, ak by sa tu našla nejaká dobrá duša a povedala nám, čo bolo na skúškach, boli by sme veľmi šťastní :) Ja mám prijímačky až 24.
Ďakujem a veľa šťastia Vám prajem.

5.1.2012 13:04

Maťo

Maťo

No tak ja idem na to v utorok... nevyslovne sa tesim :-/ v pondelok ma čaka Brno

5.1.2012 19:52

Mato

Mato

Fuu tak to drzim palce Mato, potom mozes porovnat prijmacky na oboch skolach :) a stastny novy rok aj ja prajem nech sa vsetci dostaneme :D

5.1.2012 22:42

Marek

Marek

Maťo, utorok sa teda vidíme :) Chodil si aj na nejaké prípravné kurzy? A z akej školy tam ideš?

6.1.2012 22:30

Miňo Líška

Miňo Líška

tak ako mna tiež zaráža keby tam dajú DEG, síce mal som ju ale bohvie čo si z nej nepametám. Vôbec na žiadne kurzy som nechodil kreslím si iba doma a v škole keď nám dajú zadanie prvé čo vždy robím že si to nakreslím najprv na papier až ptm to dám do pc

7.1.2012 0:21

MatoK

MatoK

Zdravim Vas vsetkych, chystam sa, podobne ako vacsina z Vas, 13. na prijimacky, studoval som tam jeden rok, no kvoli nepriazni osudu som bol nuteny odist.
Co sa tyka prijimaciek, pripravte sa psychicky, dusevne si oddychnite, poriadne sa vyspite a s plnym elanom chodte do toho :)
Co sa tyka tej "tajnej" prvej ulohy, testu kreativity, tak urcite to nema nic docinenia z deskriptivou. Na prijimacky taketo neico pani dekanka nevypusti. Pojde skor o schopnost predstavy trojrozmerneho priestoru prostrednictvom 2d media.
Kreslite a radujte sa.
(a uzite si posledny polrok spanku :P :D)

7.1.2012 3:18

Ivana Sagatova

Ivana Sagatova

Ahojte:) ja som chodila na tie pripravne kurzy a prijimacky mam 23januara, ma v ten den niekto ako ja?:D nam tam hovorili ze ten test z priestoroveho videnia bude taky ze napriklad nam zadaju bokorys,podorys a narys a z toho mame spravit urcite teleso ako vyzera akoze narysovat a potom zase opacne ze nam zadaju nejake teleso a mame nakreslit jeho narys, podorys a bokorys a potom tam este budu rezy ( akoze zo stereometrie).....pocula som ze minuly rok tam ale mali napisane ze si maju priniest aj farebne papiere, alobaly a podobne blbosti na test kreativity a teraz mi to pride take divne ze mame si zobrat len ceruzuku a trojuholniky:D neviete o tom niečo???

7.1.2012 11:59

Domi

Domi

Ja idem tiež 23. ...a najviac som zvedava na tu temu na kompoziciu...ktovie čo to bude :D

7.1.2012 15:23

Lizzy

Lizzy

mimochodom nenajde sa tu niekto kto uz mal prijimacky ze by nam trochu popisal svoje dojmy ci to bolo tazke, nieco ho tam prekvapilo atd. ???
Ivana a ku komu si chodila na kurz?

7.1.2012 15:28

Ivana Šagátová

Ivana Šagátová

No to by som aj ja bola rada ked uz z vas niekto pojde na tie prijimacky ze by nam mohli napisat co tam bolo:) je to blbe ze tam napisu len nejaky nazov ale ziadny popis k tomu a nikto nevie co to je:D ta kompozicia je take ze ti tam naskladaju rozne telesa-trojuholnik, valec, kocku, kvader atd....a daju ti nejaku temu a podla toho musis nieco nakreslit...napriklad minuly rok tam mali ze nakreslit Námestie s dominantou...akoze to ja by som nevedela:D sak ja som rada ze viem nakreslit zatisie:D a chodila som k docentovi jozefovi Ilavskému, bolo nas tam len tak okolo 8 tak to bolo dobre ze sa kazdemu venoval, ale nic ine sme tam nerobili len kreslili zatisie:/ a jeden krat bustu ale aj tak busta na prijimackach tento rok nebude....a som zvedava co nam daju na ten test kreativity ked v popise si nemame priniest ani ziadne farebne papiere ani nič

7.1.2012 16:09

Miloš Diežka

Miloš Diežka

re:MatoK : "(a uzite si posledny polrok spanku :P :D)" musiom reagovat... verte mu, vie o com hovori ! posledny polrok spanku, potom pride navrhovanie a podobne vtipne predmety !

a co sa tyka kompozicie... trojuholnikt na 99,875 % nedostanete ! nakolko to je rovinny utvar... tazko v priestore. :D aaaaale nebojte sa. Hlavne si pozrite aj tu na architecture.sk ako vyzera sucasna arch. Minuly rok nebola tema Namestie ale bol SPORTOVY AREAL , dovolujem si opravit... a budete tam mat nakomponovat tie telesa do nejakej arch. podla temy. napriklad. Dom, dominanta, most, galeria, muzeum, alebo daky urbarny celok - sidlisko, priemyslena zona a pod...
hlavne sa vyspite a nebudte v strese. Architekt stres nesmie poznat, lebo by ho zabil !

8.1.2012 23:59

krive ciary v strese

krive ciary v strese

cauko chcel by som sa opytat co je lepsie pri tej kompozicii z geometrickych telies lebo tento piaotk mam primacky..co je lepsie perspektiva alebo alebo normalne rovnobezbe nvm ako sa to vola tkay dlhy na zov to ma...a este by som chcel poprosit niekoho kto tam uz bol napr dnes..ci by nepovedal co bolo na tom teste kreativity..?
diki

10.1.2012 13:29

prijimacky

prijimacky

Ahojte,
ja som mala prijimacky uz 9.1. a mozem akurat povedat, ze som rada, ze to uz mam za sebou a nebolo to take strasne ako som cakala. Takze to vsetci urcite zvladnete ;)
Konkretnejsie nepoviem, co je asi logicke, kedze by som isla aj proti sebe, ved teraz sme vsetci v podstate konkurencia.. Ale drzim palce;)

10.1.2012 20:47

Fefe

Fefe

Caute, ja mam prijimacky na FA STU zajtra, dost sa toho bojim, hlavne toho testu z kreativity a tej sucasnej architektury... Skoda, ze ti co to maju neskor si to mozu zistit, ale nevadi... Tie ostatne viem, chodil som na vsetky mozne kurzy, ale neviem ci to pomohlo :D
Staci dufat v stastie :)
Aj ostatnym prajem vela stastia...

10.1.2012 22:28

lolko

lolko

akej sucasnej architektury? neposle mi niekto nejake info na Martin33917@azet.sk? lebo ja ni kreslit nvm poriadne aj na tej kreativite sa kreslilo?

11.1.2012 16:59

bojim

bojim

Ahojte vie mi niekto povedat co tam bolo na tej kreativite? Sak niekto tam uz urcite bol ...? Dakujemee

12.1.2012 17:53

Nano

Nano

Kto už robil talentovky, tak aký máte pocit z poslednej úlohy?...Vedeli ste?

12.1.2012 22:19

kopoloye

kopoloye

Test kreativity - na to sa nijak nepripravíš, aj keby ti teraz poviem čo tam presne bolo, nedá sa to dopredu premyslieť...a mimochodom šiel by som sám proti sebe, a vlastne proti všetkým, ktorý už mali talentovky, nebudeme predsa súperom nahrávať, no nie?...a báť sa treba, je to podľa mňa náročné, oproti českým fakultám určite...

12.1.2012 22:29

Miro

Miro

No kamo Nano ... nechcem tu strasit tych co maju este len prijmacky ale ja z tej poslednej ulohy budem mat asi nula bodov... vytiahol som si asi najviac dementny test co mohol byt :D , pre mna slabo vysvetlena uloha a velmi chabe zadanie z ktoreho mi nic nebolo jasne, na polku z toho testu som prisiel len ku koncu takze ja osobne nic moc...

13.1.2012 17:37

lll

lll

bol som tam v piatok kreslenie som posral taze asi tiez nic moc ale neviete nahodou kedy pridu vysledky kedy idu ti posledni?

14.1.2012 11:47

Diana Chovancová

Diana Chovancová

Nano, tak to posledné bol brutál pre mňa, spravila som jednu úlohu akurát..:D.....inak nechystáte sa niekto na prijímačky na ČVUT v Prahe??...poprípade neviete niekto, aké tam budú približne otázky na tých testoch??

14.1.2012 13:49

Dalsia uchadzacka

Dalsia uchadzacka

Caute, mate pravdu ta posledna uloha bola brutaal len sa utesujem ze su z nej vacsina tak mimo :D....inak myslim ze 25.1 by mal byt posledny termin tak mozno tak do tyzdna od toho by mohli byt vysledky:)

14.1.2012 15:38

Betty

Betty

http://is.stuba.sk/prijimacky/verejne_vysledky.pl vysledky prijimacok

14.1.2012 22:25

Mary

Mary

Mna to caka az 24. ;) a podla toho co tu pisete o tej poslednej ulohe tak sa toho zacinam tak trochu aj obavat :D Som zvedava ze co to bude. Dalo by sa na nu nejako pripravit :D ?
Vysledky by tusim mali byt nejako 3.2 ;) .

14.1.2012 22:32

MatoK

MatoK

Tak toto bolo čo?!
že prijímačky? To mohli rovno dávať zápisky s indexmi a ISIC-om do ruky. Myslím si že nie sú adekvátne k potrebám školy. Som zvedavý na výsledky

14.1.2012 23:05

Nano

Nano

tiež som toho názoru, že to bolo zbytočne náročné, ale profesori z fakulty asi vedia čo robia :)...a k tej poslednej úlohe- nedá sa na to asi nijak pripraviť, ako tu bolo povedané, nevysvetlené zadania, žiadny návod, žiadna ukážková úloha, nič! (možno ľudia zo stavebky vedeli čo majú robiť) ale ja z gympla som bol stratený jak ťava v lese....a to som si myslel, že priestorovú predstavivosť mám....

15.1.2012 20:38

MatoK

MatoK

Re: Nano;
ak si tymto myslel mna, tak pre mna neboli narocne, ale naopak, priam vysmesne.
Viem ze je to individalne a z pohladu ceerstvych absolventov je to dost psychicky narocne, ale mozete mi verit ze natlak pocas prijimaciek je najmensi aky sa vam v skole pocas studia dostane.

15.1.2012 23:06

Matúš Petriska

Matúš Petriska

Kolľko ľudí berú na STU FA ? vie niekto ?

16.1.2012 21:30

MatoK

MatoK

cca 230-320

16.1.2012 23:23

TheM

TheM

Pokial viem tento rok beru len 200 tusim..

17.1.2012 14:50

brala

brala

Ale hlavne sa opýtajte koľkí prejdú 1. ročníkom a koľkí nezvládnu 2.ročník pre presuny predmetov z 1. ročníka...Vivat matematika, deskriptíva.

17.1.2012 21:44

Jane

Jane

Caute. Neviete mi niekto povedat ci na prijimackach poziciavali kresliace dosky? Lebo kamoska chodila na tie prip. kurzy a ze tam im pozicivali, alebo musime mat vlastne? Vdaka.

18.1.2012 11:30

tajtrlik

tajtrlik

no :D uchadzaci :D vcera , 17.1. , som nahodou navstivil studijne , kde boli nejake cerstve prace a cumeli na ne pani architekti so slovami : ,, bieda to je toho roku, bieda ,, :D a tocili hlavami :D a podla toho co sa mi podarilo nakuknut tak mali pravdu :D ani neviem ci sa smiali ci plakali :D :D
prijimacky neporovnavajte s tym co Vas na FA caka prve tri semestre.
nechcem Vas strasit ani deprimovat , len mi to nedalo to sem nenapisat.

18.1.2012 13:19

v

v

Takze talentovky mam za sebou a mne zas neda neokomentovat poslednu ulohu,s ktorou ludia zo stavebnej nemali urcite ziaden problem a naopak decka z ostatnych skol boli v lese.Neviem ci im slo o to spravit sito,ak aj nie tak sa im to urcite podarilo kedze si dovolim tvrdit ze gympel a v podstate vsetky skoly okrem stavebnej sa v tejto casti prijimaciek nedokazali pohnut dalej.
Ulohy by neboli urcite tazke,keby sa s takym niecim stretneme niekedy predtym,a myslim si ze aspon v pozvanke na prijimacky mohli konkretizovat o aky typ ulohy ide kedze nazov Test priestorovej predstavivosti bez akejkolvek dalsej poznamky to absolutne nevystihol.

18.1.2012 19:14

MatoK

MatoK

re: V
Dovolim si nesuhlasit, kedze otazky poslednej ulohy boli natolko jednoduche a trivialne, ze s logickym myslenim by nemal byt problem taketo ulohy zvladnut aj bez dostatocnej predpripravy. Mimochodom podla mojich informacii sa stereometria berie ako na gymnaziu, tak aj v inych odbornych skolach. Podotykam zaklady. Zase na druhej strane suhlasim s nazorom ze ulohy takehoto typu nepredstavuju ziadnu podstatnu zmysloplnost. Mohli by to znovu zamenit za staru dobru kolaz a vyjadrenie priestoru.

18.1.2012 22:39

šegina

šegina

Super takže hovoríte, že sa mám na posledný test tešiť:D:D:D a len by som chcela vedieť, že tie pravítka ste používali pri tom poslednom teste alebo pri teste z kreativity?

19.1.2012 0:50

v

v

MatoK: ano,stereometria sa berie,ako hovoris-zaklady cize rez kockou a tym to konci,maturanti este beru vypocet obsahu rezu a pripadna vzdialenost bodu od roviny rezu to je vsetko.Ja som nepovedala ze ulohy boli zlozite,urcite by boli jednoduche ale tiez si myslim ze urcite su na to nejake pravidla ktore treba aj poznat predtym nez taky priklad si schopny vyriesit,takze pre cloveka ktory nechodi na stavebnu a nechodil ani na ziaden kurz to bolo obtiazne.Jedno je vediet si to predstavit(co som si vedela) a druhe je vediet to znazornit s tym ze ok,nejdem naslepo a netriafam len tak.Takze tolko k tomu.Tipujem ze si uz niekedy deskriptivu mal,ak dokonca nechodis na stavebnu.Myslim si,keby si z DG na nule ako ostatni ludia tak by ta tiez ten typ prikladu zaskocil.Darmo ma clovek priestorovu predstavivost ked to nedokaze narysovat.

19.1.2012 14:09

segina

segina

tak vám poviem dnes som bola tam a skoro som sa dosrala z toho posledneho testu, akoze ja som sa to doma ucila a myslela som si ze ten test zvladnem zo vsetkeho najlepsie, ale bola som totalne stratena, jedna baba tam bola zo stavebky a hovorila ze tiez nic nevedela, nevedelo to viacero ludi, ale inac to bolo ostatne uplna pohodicka, ale ten posledny test to dosrali kedze ani do pozvanky nenapisali a nekonkretizovali co tam cca bude, na kazdej skole je vsetko pekne napisane, niektore skoly maju aj na testy rozne ucebnice odkial sa uchadzaci ucia na vysoku skolu ,ale FA musi byt asi nejaka vynimka, na kurzoch nam ani poriadne nic neukazovali z toho testu, stale sme kreslili same zatisia cize sme nemali pred tymi co nechodili na kurzy ziadne vyhody, fakt ma ten posledny test prekvapil

23.1.2012 19:39

segina

segina

BETTY: dala som si ten odkaz a mne to nechce prijmut moje rodne cislo, ako je to možné?

23.1.2012 21:42

Veronika

Veronika

Ahojte, neviete či na prijímačkách má každá skupina (podla abecedy) rovnaký test? Či napr moja kamarátka ktorá má prijímačky dnes bude mať taký istý test aký tam dostanem ja zajtra? to by bolo celkom výhodné keby to tak bolo :D dik za odpoveď

24.1.2012 13:45

mam

mam

neprijíma ti to tvoje rodné čislo preto, lebo ešte nie sú vysledky..

24.1.2012 15:12

Betty

Betty

segina: su tam vysledky zatial len z fakulty informatiky , trošku čítaj

24.1.2012 17:32

Lubko

Lubko

Zdravim, absolvoval som uz prijimacky, zatisie bolo v pohode, aj tie logicke testy, aj ta kompozicia z geometrickych utvarov aj ked som videl ze dost ludi to ma lepsie ako ja :D , tak ale snazil som sa co najlepsie, a ta posledna uloha bola uplne ako ceresnicka na torte :) , tu som nevedl vobec, takyto typ ulohy som videl prvykrat v zivote . Dufam ze kvoli tomu ma nezoberu a sa zblaznim .

24.1.2012 19:31

tajtrlik

tajtrlik

Normalne Vam nezavidim ani trosku , ale ak vazne chcete ist na FA tak si zvykajte , nikdy nic nevies, vsetko pride zrazu, nikto o onicom nevie, nikto nic nepovie dopredu. FAbordel a FAchaos je asi kazdodenna zalezitost , treba brat s mega nadhladom. Nedostanes sa na FA ? Aspon budes od najblizsieho septembra pravidelne spavat a neminat majland na skolu :P Ale ak to vazne chcete a uz Vas vezmu , uzite si leto :D raz pochopite :D

24.1.2012 21:03

Lubko

Lubko

Tajtrlik, tomu verim, z pocutia teda, je to vraj narocna skola, nikomu neda spat poriadne, si rad, ze vobec raz za cas nieco stihnes, udrzat sa prvy rok je zaklad a potom to uz pojde, dufam.. :)

25.1.2012 21:34

tajtrlik

tajtrlik

Prvy semester masaker, druhy semester je masaker na 2hu, treti je to o cosi lepsie , asi o 1/1000000 :D a potom sa to ulahcuje, no a stvrty rocnik to je len taka brnkacka , :D to spis aj 4 krat za tyzden :D // ne ne to posledne prehanam , stvrtak sa uz naozaj da, bude aj volny cas, len nebudes vediet co s nim , kedze si zabudol co sa s nim da robit ked nic nerobis :D // ale v kazdom pripade je FA haluz :D

25.1.2012 22:45

Tolla

Tolla

AHOJTE!! chcela som sa vas opytat ze ked mna nahodou zoberu tak budu chcet aby som dolozila maturitne vysvedcenie (samozrejme po maturitach) - to mi je jasne to tam aj napísane bolo, ale chcela som vediet ze ci budu po mne chciet aj poslat vysvedcenie polrocne zo 4.ročníka???

26.1.2012 16:16

Lubko

Lubko

Tajtrlik, hahaha, to ma dorazilo, ze uz aj zabudnem co s volnym casom :D predovsetkym sa tesim na vysku konecne nieco nove :)

26.1.2012 16:36

v

v

Ahojte,chcem sa spytat ci si niekto z vas daval aj prihlasku do brna na vut,ak hej ci ste sa dostali:)

27.1.2012 16:41

tolla

tolla

ja som si dava na VUT do Brna....a to ma prijst postou ci ako?lebo ja tu mam napisane v pozvanke ze mam zadat jeden link na ich stranku a tam sa prihlasit pod svojim klucom..no ale co ked ja neviem svoje heslo:D:D:D niekde som si to napísala ale teraz to neviem najst

29.1.2012 15:04

mmm

mmm

ludia kto sa z vas hlasil na vut? kolko ste mali bodov a postupili ste do druheho kola??

29.1.2012 16:09

Rebeka Zacková

Rebeka Zacková

re: tolla
normalne sa tam zaregistruj znova a to ti pojde, uvidis :)
ja som postupila do druheho kola. aj ked sama neerim...je to taky osuch..68

29.1.2012 16:16

tolla

tolla

Rebeca Zackova:
Tak to ti teda gratulujem:) a diky za radu som nevedela ze to aj tak ide:D no ale na nestastie aj tak som nebola prijatá na vut, ale nevadí ja som s tym aj tak nejako nepocitala, len dufam ze aspon do blavy ma prijmu, tam beru aj viacej a aj menej ludi tam islo ako do brna...tak uvidime..snad sa zadarí:)) a kolko bolo na vut min.bodov aby som mohla byt prijatá do druheho kola?

30.1.2012 19:16

Rebeka Zacková

Rebeka Zacková

RE: tolla
viesco to vobec neviem kolko bolo treba ale predpokladam ze 60 :D hah.
no ja uz som nedockava na piatok, kedy by udajne mali byt tie vysledky z STU. :)
tak potom napis ci ta zobrali :) mozno nakoniec budeme spoluziacky, lebo priznam sa ze nie som moc dobra v matike a kedze som ziskala na tej VUT dost malo bodov, to by som to musela hadam aj na 100percent dat aby ma zobrali..vobec neviem kolko nas ostalo :/ nevies, ci sa to neda niekde zistit?

1.2.2012 15:41

Betty

Betty

su uz vysledky ! zatial len bodove ohodnotenie! rozhodnutie zatial este nie... http://is.stuba.sk/prijimacky/verejne_vysledky.pl

3.2.2012 12:26

xxx

xxx

A to rozhodnutie bude tiež teraz niekedy na nete či to až v tom liste čo má prísť ???

3.2.2012 12:36

Betty

Betty

bude skor tu si myslim,,, rozhodnutie ti moze prist max mesiac po rozhodnuti a to rozhodnutie prebieha dnes kedze dnes je zasadnutie tej hodnotiacej komisie

3.2.2012 12:37

xxx

xxx

.... len som myslela ze to bude automaticky naraz s výsledkami :)napr. ze od urciteho poctu bodov beru alebo tak :)

3.2.2012 12:41

Betty

Betty

tak asi ked bude mat najlepsi 600 bodov tak posledneho mozu vziat aj so 100 bodmi ,, všetko je mozne :]

3.2.2012 12:46

mmm

mmm

na stranke je napisana podmienka ze treba mat nad 50 % cize aspon 510 bodov ci? no som zvedavy na to rozhodnutie a kolko ste mali bodov ?

3.2.2012 12:50

Katarína

Katarína

rozhodnutie o prijati vam pride az v juni - resp az po tom ked dolozite maturitne vysvedcenie ...
Teraz vam pride len o splneni podmienok.
A potom na net hodia hranicu takze podla bodov budete vediet ci ste ci nie.. ;)

3.2.2012 12:52

alena

alena

510 bodov bolo minimum na prijatie

3.2.2012 12:55

miso

miso

nad 570 su prijati

3.2.2012 12:57

v

v

Ja mam 473 bodov.Kiezby znizili hranicu koli poslednej ulohe

3.2.2012 12:58

mmm

mmm

miso ako vies ze nad 570?

3.2.2012 13:02

Lubko

Lubko

No ja mma 391 a som velmi sklamany aj ked som sa citil ze to mam dobre nieviem kde som zlyhal som velmi smutny, vsetky moje sny o architekture sa rozplynuli ...

3.2.2012 13:08

Miro

Miro

Ja mam 505 bodov :D potesi ze mi chyba 5 teoreticky k tej hranici ... co uz a aj vy dalsi co ste sa nedostali neberte to tragicky ved dajte si napriklad pozemne stavby a architekturu a mozno budete este spokojnejsi ako keby ste sli na FA :)

3.2.2012 13:19

xxx

xxx

odkial tych 570?

3.2.2012 13:27

bexy

bexy

no som to pekne pres*rala :( ze 401 hahaha...ale zaujimalo by ma co su to tie extrabody...

3.2.2012 13:29

aaa

aaa

je to uz na stranke, ze beru od 577.. takze mam smolu no:/

3.2.2012 13:30

bexy

bexy

http://www.fa.stuba.sk/generate_page.php?page_i...

tu je to napisane..posledny ma 577...no nic.. :/

3.2.2012 13:33

och

och

ja tomu fakt nerozumiem lebo som sa stertla s viacerymi nazormi ze tento rocnik nie je taky silny ako predosly .....a v diskusiach z minuleho roku sa dostali aj taki co mali dokonca pod 500 ..490 alebo tak nejak...a teraz 577 ....? chyba mi par bodov takze teor. este je sanca? lebo sak nie vsetci co sa dostali tam pojdu.... ale tak to je taka sanca asi ze nulova... na to sa neda spoliehat .....:(

3.2.2012 13:38

v

v

Je sanca podla vas na odvolanie ak nemate nad 510?

3.2.2012 13:38

...

...

kedy sa vlastne moze dat odvolanie?? za akych podmienok...nemyslim bodovo ale celkovo

3.2.2012 13:41

lubko

lubko

odvolanie sa da poslat potom ako ti pride postou rozhodnutie o prijati cize do 30 dni .. do 3.3. 2012

3.2.2012 13:43

miso

miso

tie extrabody budu asi za vysvedcenia, nie? prisne mi hodnotili zatisko:(

3.2.2012 13:43

...

...

ano ale ze ci sa tam aj uvadza ze preco sa chcem odvolat resp. na co ?

3.2.2012 13:44

lolko

lolko

za znamky mam nula ale mam 586 bodov dokopy to osm est eprijaty ak tma pise ze posledny ma 577? lebo rozhodnutie mi tma pise nezadane

3.2.2012 13:54

medo

medo

Myslíte, že má zmysel posielať odvolanie ak mám 533 bodov ?

3.2.2012 14:01

shadow

shadow

no ja mám 561 kurv

3.2.2012 14:04

ahoj

ahoj

Bude inac aj nejake poradie???....ved ti co su tesne pod ciarou este maju sancu lebo nie vsetci co sa dostali na fa stu aj pojdu....

3.2.2012 14:28

Mary

Mary

Ked mam teda nad tych 577 tak to znamena ze som uz urcite prijata?
Lebo nejako som si neni ista jak to mam chapat. Diik.

3.2.2012 15:32

Katarína

Katarína

Ohladom tych odvolani... rozhodnutie O PRIJATI vam nepride az v juni!! kedze ti co ste este nematurovali, musite prv poslat maturitne vysvedcenie az potom vas mozu prijat. JEDINE co vam pride je splnenie podmienok. Tiez odvolat co sa pamatam vacsinou to ludia riesili AZ v juni,kedze zase... nemoze vam prist odpoved ze ste prijati.. ked ste zo zakona este neskoncili strednu...

3.2.2012 16:45

Domka

Domka

A čo ste mali napísané. Ja prijatá na základe prijímacej skúšky. Tak teraz som z toho jeleň.

3.2.2012 16:49

dddddd

dddddd

vie mi niekto poradit ked mi tam pisu ze moj pocet je dostatocny na prijatie ale ze mi chybaju doposlane nejake dokumenty...len ja uz som zabudol meno a heslo na elektronickej prihlaske vie mi niekto poradit co teraz?

3.2.2012 17:20

Katarína

Katarína

ddddd : dokument ktory ti chyba je maturitne vysvedcenie poslane.. ;) ..

3.2.2012 17:39

aa

aa

a ti co ste mali menej ako 577 co mate napisane pri rozhodnuti ? nezadane? alebo neprijaty alebo ?

3.2.2012 17:40

dddddd

dddddd

Dakujem katarine:) ...a este mam taku otazku ze ja nebudem maturovat z fyziky a chemie iba z matiky...to vadi?

3.2.2012 18:03

Katarína

Katarína

je to fuk z coho,ak si z gymnazia budes najskor asi aj tak strateny ako tava v lese... ;) Matika je nic,horsia je deskriptiva a technicke predmety... keby ste mali otazky ohladom studia... kludne sa pytajte.. prip emai....

3.2.2012 18:33

lubko

lubko

Aky je rozdiel medzi architekturou a urbanizmom(fakulta architektury) a pozemnymi stavbami a architekturou (stavebna fakulta), popripade maju tieto odbory nieco spolocne ? , a co je lahsie :D vdaka

3.2.2012 19:05

tolla

tolla

to su hajzli ze zobrali iba 201:/ min.rok zevraj brali aj 230-240 co som pocula:/....je to v riti..ale tak co...ja aj tak pochybujem ze by ma to bavilo to technicke kreslenie...a kreslenie je tam len jeden rok...plat je ubohy na to kolko sa clovek natrapil na tej skole a kolko vedomosti má...takze tak..nebolo mi to asi sudene..asi to ma tak byt

3.2.2012 19:17

v

v

Chcem sa vas spytat,ake si davate nahradne skoly? alebo pockate dalsi rok?

3.2.2012 19:37

dddddd

dddddd

katarina aky mate email mam otazky...:D...ze ked mam teda dos tbodov nemam meno a heslo od el.prihlasky..tak co mam robit? a co musim urobit a splnit aby som sa nemusel bat? dik mozem zmaturovat aj na 4? nvm sice ci nemusim na 3..nvm ako to je:D

3.2.2012 19:41

Domka

Domka

Prosím, čo ste mali napísané ako rozhodnutie? Ak ste mali dostatočný počet bodov potrebných na prijatie teda 577 mali ste napísané prijatý alebo čo ste tam mali. Nerada by som sa tešila predčasne. Oni tam určite nechali ešte nejaké miesta pre 2. kolo prijímačiek.

3.2.2012 19:45

Domka

Domka

ddddd, ak už teraz máš dostatočný počet bodov tak potom maturitné ti to ešte zvýši, takže by si už nemal mať problém. A myslím si, že stačí ked po mature donesieš do školy overenú kópiu koncoročného vysvedčenia a maturitného.
Ja som už rok po škole, takže som odovzdala všetko.
Tiež neviem, či už môžem búchať šampus alebo mám v pondelok volať, čo mysleli s tým: prijatá za základe prijímacej skúšky.

3.2.2012 19:50

miso

miso

ake dodatocne body za maturitu????, o tom nic neviem

3.2.2012 20:00

Domka

Domka

ved body boli rozdelené podľa jednotlivých úloh a posledných 100 bodov boli štúdijné výsledky. Ja som tam dostala 58 bodov. Mala som to uvedené mimo toho výčíslenia pridelených bodov za jednotlivé úlohy.

3.2.2012 20:11

dddddd

dddddd

domka obavam sa ze ziadne dodatocne body za maturitne aleob ine vysvedcenie uz nebudu....pretoze najviac bodov za znamky je 100 a moja kamaratka mala uz teraz za znamky 98...takze tak

3.2.2012 20:17

dddddd

dddddd

pokojne si otvor sampus ako mas viac ako 577 tak to vidim:D:)

3.2.2012 20:19

alena

alena

Kolko ludi sa hlasilo tento rok na FA STU - archit. a urbanizmus???

3.2.2012 21:45

fonk

fonk

Domka: nevies co mas mysliet pod "prijata na zaklade prijimacej skusky" ??? tak to uz naozaj neviem, ako primitivnejsie a pochopitelnejsie to ide povedat :D ked tam mas napisane toto, tak si doprdele prijata! a ziadne dodatocne body za maturitne vysvedcenie nebudu. ja som uz po strednej a maturitne vysvedcenie som ani neodovzdavala - teda vysledky z maturity sa do tych 100 bodov nezaratavali, len vysledky z nizsich rocnikov.

3.2.2012 21:56

Katarína

Katarína

takzeee..ZIADNE b ody za maturitne.. :D :D nesaskujte ludiaaa... viac bodov ako teraz uz mat nemozete.... ;)
a... ddddd... keby nieco FA_predam@atlas.sk
inac... FA STU.. je psycho uprimne... kto to nezazije nevie..kazdy kto tam este len ide si povie... kaslat na to.. SAK JA,JA to dam... potom je to len o piatej rano plac ze nestihas nevies nevladzes...........

4.2.2012 1:18

dddddd

dddddd

a co tam je ake najviac psycho? dufam ze hned nevyletimXXD

4.2.2012 8:49

lubko

lubko

je tato fakulta architektury tazsia ako PSA, pozemne stavby a architektura? vdaka za odpoved, alebo skor v com sa tieto odbory odlisuju od seba

4.2.2012 9:36

Mary

Mary

ddddd Ja som sa tam tiez chcela pozret do tej prihlasky ze aky dokument mi chyba a sice mam meno aj heslo, neda sa mi tam prihlasit (nielen mne ale aj inym, co som pocula), asi uz nemozeme kedze prijimacky uz boli atd. :D proste chyba to maturitne vysvedcko, btw. je to napisane aj v poznamke na stranke fakulty ;)

4.2.2012 10:10

alena

alena

Kolko ludi sa hlasilo tento rok na FA STU - archit. a urbanizmus???

4.2.2012 16:52

lubko

lubko

Oplati sa mi podat odvolanie ked mam len 391 bodov? :(

5.2.2012 20:22

Diana Kováčová

Diana Kováčová

minule .. alebo teda tento rok co sme prvaci na FA.. nas bolo na zaciatku 190 a teraz sa to trochu preriedilo po skuskach .. do druheho semestra je prihlasenych 130 ludi .. a tak to pojde dalej.. tak prajem vsetkym prijatym vela stastia

8.2.2012 19:33

dddddd

dddddd

to sa tam tak vyhadzuje to na akych predmetoch?

8.2.2012 21:17

halabala

halabala

Za semester je potrebné získať 25 kreditov z 30. Základy arch. navrhovania je predmet za 8 kreditov, takže na neho si treba dávať pozor a potom je celkom náročne aj staviteľstvo (ale to je "len" za 5 kreditov, takŽe ak spravíte všetko ostatné dá sa preniesť).

Ak ste s matematikou nemali problém na strednej škole, tak vám nebude robiť problém ani tu, nie je to predmet nastavený na vyhadzovanie a ani prílklady na skúške nie sú zákerne.

9.2.2012 0:30

simona

simona

Preco tolko odpadlikov po 1. semestri, cim to je? Ako tomu predist? Nestihaju zadania, robia na poslednu chvilu, alebo... ?
Maju vacsi problem gymnazisti, ci ludia z priemyslovky?

9.2.2012 9:34

halabala

halabala

Ťažko povedať, ľudia z gymnázia majú menší problem s matematikou a z priemyslovky zasa so staviteľstvom. Ale všetko sa dá dohnať v prvom semestri.

9.2.2012 14:08

lucia

lucia

s akeho zdroja mas ze uz je prvakov len 130?:) dik

9.2.2012 14:12

tajtrlik

tajtrlik

:D umrem z niktorych saskarin :D ze body naviac, a kadeco :D Klud ludia, viem ze je neprijemne vediet ze ste to nedali ale keby ste vedeli o co ste prisli tak neviem ci by ste boli velmi smutny. Pravdou je ze FA STU je naozaj narocna skola a to nie na ucenie , knihomolstvo ale na psychiku a casovu narocnost. Na FA sa viac tvori ako na SVF. Tam cakaj mega vela matiky mechaniky fyziky ale tvorenie a nejake kreativne srandy nehrozia , budes vediet preco to tak dokaze stat a ako to tak urobit ale nie to preco to tak urobit / aspon moj pohlad / nechcem podcenovat SVF, v technickych vedomostiach su od nas na míle daleko , ale co sa tyka tvorby , u nas je to o dost lepsie. Ale zasa je tu ale , Prides prvy den do skoly a dozvies sa ye mas sedem dni na to co mas sprait , si celkom spokojny , sak casu dost , lenze druhe cviko ten den , a zasa mas dalsie zadanie na dalsi tyzden plus nieco o dva , tretie a stvrte cviko tiez , a tak mas peknych par dni zasebou , vecsinu z tych veci budete robit prvy raz v zivote a casu na to treba az az .... je to PSYCHO

14.2.2012 11:34

rozhodnutie

rozhodnutie

Ahojte prislo vam uz rozhodnutie postou ?

27.2.2012 16:09

lolo

lolo

mne uz doslo z STU

27.2.2012 16:51

to lolo

to lolo

A prislo ti to davno?

27.2.2012 18:28

Betty

Betty

nie,,, aspon vidim ako sa zaujimaju (staraju) o uchadzacov/studentov

27.2.2012 21:59

lolo

lolo

cca pred tyzdnom, ale ved kdesi je napisane ze do 3.3 by ti to mali poslat...

27.2.2012 22:13

?

?

Ahojte prosim Vas prislo vam uz vsetkym rozhodnutie z FA STU ? lebo do 3.3. malo prist, co je dnes a stale mi nic neprislo :(

3.3.2012 18:15

odvolanie

odvolanie

Ahoj idete si niekto podavat odvolanie? co vsetko tam pisete?diki :)

7.3.2012 17:29

Veronika

Veronika

Ahojte, no zajtra sú výsledky z CVUT fa na nete :-) hlásil sa niekto? kolko máte bodov? od kolko budú podla vás brať? strašné nervy toto :-/

8.3.2012 22:29

Vlado

Vlado

Ja som sa hlasil na CVUT, isiel som na ustny pohovor a mam 75 bodov dokopy, tak uvidime. Je to minulorocna hranica, a podla fora na archiwebe bude tohtorocna hranica PRAVDEPODOBNE 73, ale to este nikto nevie.

9.3.2012 17:48

Veronika

Veronika

No tak to by bol super, ja mám 79. Už by mohli byť tie výsledky, lebo ma porazí, ale nám hovorili, že pravdepodobne ich vyvesia najskôr toho 12.teho, lebo že do 9 sa to nestíha...boh vie

9.3.2012 22:29

odvolanie

odvolanie

Ahoj.Chcela by som spýtať , že ak sa tu nájde niekto kto sa dostal na STU FA na odvolanie ...že dokedy od odoslania odvolania mu prišla odpoveď.Vopred Ďakujem:)

30.3.2012 16:51

medo

medo

ja som tiez podal odvolanie a este stale mi neodpovedali :( neviete niekto dokedy od podania nam maju odpovedat?

1.4.2012 15:23

nedockava :)

nedockava :)

dostali ste uz niekto odpoved na odvolanie??

17.4.2012 16:44

medo

medo

No, dobry den ludkovia. Moja mama tam dnes volala a teta jej povedala, že akurat dnes odosielali odpovede na tie odvolania...a tento rok vraj už nechcu nikoho naviac prijat. Vraj neprijimali na odvolanie nikoho. Mrzi ma to.

17.4.2012 22:33

nedockava

nedockava

:( tak to nie je moc pozitivna sprava. Asi sme podaktori vymakli "dobry " rok ...minuly rok brali o dost viac a dolna hranica bolov bola ovelaa nizsie ... no co uz

18.4.2012 20:00

Vevericka

Vevericka

Zdravim vsetkych, som tretiacka na gym.. matiku takmer neznasam ale premyslam nad architekturou :D neviem ci je to normalne...:DD
ak sa mozem spytat tak je nejky rozdiel v uplatneni medzi architekturou povedzme na STU alebo BYTOVYM DIZAJNOM vo ZVOLENE?? chcem navrhovat, ale obavam sa, ze len s dizajnom sa neuchytim... je STU prilis technicka?? alebo zameranie interier, dizajn, farby??

21.4.2012 21:48

dddddd

dddddd

kedy mi pride oficialne ze som prijaty na FAstuba? uz som poslal aj maturitne vysvedcenie nviete kedy sa to posiela?diks:)

10.6.2012 12:57

andrew

andrew

ja uz som tiez na FA STU poslal aj maturitne a neviem kedy pride odpoved, kedy mam ist na zapis ani ako to je s intrakom. vie dakto uz nieco viac?

10.6.2012 17:59

Miloš Diežka

Miloš Diežka

cakajte, ono vam to pride :) niekedy koncom mesiaca tohto, ak chcete vediet presne datum , tak napiste na studijne oddelenie, ale zbytocne aj tak uz dost ZANEPRAZDNENE tety budete otravovat ... beztak, co sa intrakov tyka, budete to riesit az niekedy cez prazky ( aj ked vy maturanti uz asi prazdniny mate :D ) ... architekt musi byt trpezlivy, tesime sa na vas, prvaci :D m.

10.6.2012 22:49

andrew

andrew

vdaka milos! je taka moznost ze by prvak nedistal intrak? vdaka

25.6.2012 19:21

Miloš Diežka

Miloš Diežka

prvakom davaju intraky povacsine, ale zalezalo kedysi na tom, ze odkial si, teraz body za vzdialenost zrusili (ach) ... teda neviem ako sa to posudzuje. pri starsich je to priemer znamok, u nastupujucich prvakou, mozno ani studijne oddelenie netusi :D

25.6.2012 20:47

dddddd

dddddd

prosim vas kedy mi pride ten papier e co a ako o chvilu uz dostavam tak emyslienyky zle:D kde mam zavolat?

9.7.2012 12:02

martin

martin

hej budúci prváci, čo tak vytvoriť spoločnú skupinu na fb?

18.7.2012 15:36

lb

lb

Dlhodobo pripravujem na prijímacie skúšky na školy Architektúry.
Konzultácie k vypracovaniu komplexného portfólia.
Doučovanie teórie, umenia, kresby.
Kreatívne cvičenia simulujúce prijímacie pohovory na školách v SR/ČR.

e-mail: laco.b.pp@post.sk

12.8.2012 10:41

Ivana Kmeťová

Ivana Kmeťová

Ahojte :). Ja sa chcem spytat , ze ten test vseobecnych predpokladov tam bolo proste geografia dejepis anglictina matika noska ? ...Neviem staci mi ked si pozriem tie skusobne testy co su na strankach ? ...Tento rok chcem skusit prijimacky na architekturu . A mam pocit , ze ten test vseobecnych predpokladov bude asi dost tazky kedze len zan je 400 z 1000bodov. neviem mate nejake rady ako sa na to pripravit ? Chapem ze na talentovky potrebujem kreslit a mat dobru perspektivu a dobre proporcie.... Mate pre mna nejake rady ? Vdaka :)

20.9.2012 20:50

Lucie

Lucie

Ahojte, chystám se tento týden na přijímačky na STU a chtěla bych se zeptat jestli by mi prosím někdo neobjasnil, co si mám představit pod testem z prostorové představivosti? předem moc děkuji za odpověď :) :)

13.1.2013 19:46

Rekreačné centrum

Poľskí architekti z ateliéru PL.architekci postavili rekreačné centrum na mieste bývalého územia brownfieldu v meste Wolsztyn na západe Poľska. Dvojposchodová stavba financovaná grantom z Európskej únie a čiastočne aj z vlastných zdrojov má fasádu z pletiva a z priesvitných posuvných... Čítaj ďalej

• 120
Prúžkovaný dom

Prúžkovaný dom od holandského ateliéru GAAGA je situovaný do novej mestskej zástavby v meste Leiden, Holandsko. Trojposchodový dom je umiestnený na rohu parcely v blízkosti parku a svojim obyvateľom okrem iného ponúka malú záhradku, odkiaľ si môžu vychutnať  slnko a okolie. Prízemie domu je... Čítaj ďalej

• 132
Akadémia MWD

S cieľom posilniť kultúrne centrum mesta Dilbeek, západne od Bruselu v Belgicku, architekti z madridského ateliéru Carlos Arroyo Architects zrealizovali Akadémiu MWD zameranú na výučbu hudby, divadla a tanca. Parcela projektu je umiestnená do rôznorodého kontextu s lesom na severnej strane,... Čítaj ďalej

• 133
Aktívny drevoslamený dom v Melčickej doline

Návrh konštrukčného riešenia domu v Melčickej doline bol pre autorov projektu z ateliéru oximoron skutočnou výzvou. Situovanie pozemku na úpätí severného svahu a jeho zatienenie vegetáciou v kombinácii s požiadavkou investora na dosiahnutie parametrov pasívneho domu prinútili architektov... Čítaj ďalej

• 152

Ďalšie bleskovky